Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 10-12 - 1988

Goran Turk, dipl. inž. gradb.
izr. prof. dr. Miran Saje, dipl. inž. gradb.

VPLIV ASFALTIRANJA NA BETONSKE MOSTOVE

UDK: 691.16:[624.21:693.5]

Povzetek
V prispevku obravnavamo vpliv asfaltiranja na betonske mostove. Zaradi vročega asfalta se v prerezu mostu pojavijo velike temperaturne spremembe in velike notranje sile. Ker razporeditev temperatur po prerezu ni linearna, tudi razporeditev napetosti ni linearna.

THE INFLUENCE OF ASPHALTING ON CONCRETE BRIDGES

Summary

High temperature changes, due to the hot asphalt, appear in the structure. This temperature load induces high bending moments and axial forces. Non-linear temperature distribution across the cross-section causes non-linear distribution of stresses.