Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 11,12 - 1986

UPORABA PROSTORSKE STABILNOSTNE ANALIZE

UDK: 624.53:531.25

Povzetek
Članek obravnava uporabo prostorske stabilnostne analize v gradbeni praksi. Najprej so podane teoretične osnove, ki upoštevajo metodo mejnih ravnovesnih stanj in uporabljeni so togi končni elementi — bloki. Postopek reševanja je grafoanalitičen ali numeričen. Na zglednem primeru je prikazana uporaba programa TRISTA, ki je izdelan na temelju podanih rešitev in podana je uporabnost prostorske stabilnostne analize.

APPLICABILITY OF THE SPACE STABILITY ANALYSIS

Summary

The paper presents an applicability of the space stability analysis in the construction practice. A theory, based on the method of limit equilibrium state is applied on a stiff finite elements — blocks. The method of solution is graphical-analytic or a numerical method.

The computer program TRISTA based on this theory shows the applicability of the space stability analysis.