Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 8,9 - 1986

Jasna Badrljica, dipl. inž. gradb.
Mirko Koren, dipl. inž. gradb.

TEHNOLOGIJA BRIZGANEGA BETONA IN NJENA UPORANOST PRI OBNAVLJANJU IN OJAČEVANJU OBJEKTOV

Povzetek
Prikazane so temeljne značilnosti tehnologije brizganega betona in razlike med brizganim in konvencionalnim betonom. Obravnava se tudi možnost uporabe brizganega betona pri sanacijah, naj gre za obnovo ali za ojačitev gradbenih objektov.

Summary

The paper deals with general aspects of sprayed concrete technology, the differences between sprayed and conventionally prepared concrete and the aplicability of sprayed concrete in repair and strengthening works.