Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 9-12 - 1991

Anton Hrastar, ing. gradb.

REDNO VZDRŽEVANJE CEST V CESTNEM PODJETJU NOVO MESTO

UDK: 625.76

Članek obravnava redno vzdrževanje cest, pristop in organizacijo na magistralnih, regionalnih in lokalnih cestah na območju Cestnega podjetja Novo mesto, ki kot eno največjih v Republiki Sloveniji izvaja to dejavnost na območju devetih občin ribniško-kočevske, belokrajnske, posavske in dolenjske regije s posebnim poudarkom na predstavitvi standardov in normativov za redno vzdrževanje cest.

REGULAR FOAD MAINTENANCE BY »CESTNO PODJETJE NOVO MESTO«

The article deals with regular road maintenance, access to and organization on the main roads regional roads and local roads in the scope of “Cestno podjetje Novo mesto”.

“Cestno podjetje Novo mesto” as one of the biggest companies in the Republic of Slovenia, carries out this activity in the area of 9 municipalities of the Ribnica - Kočevje region Bela Krajina, Posavje and Dolenjska with a special emphasis on the presentation of the Standards for regular road maintenance.