Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 9-12 - 1991

Zdravko Bizjak, inž., glavni tehnolog

RAZVOJ MONTAŽNIH ELEMENTOV PIOTHERM ZA KURIŠČA KAMINOV

UDK: 666.317:692.7

V prvem delu predstavlja avtor svoje podjetje s poudarkom na izdelovanju keramičnih pečnic. V drugem delu opisuje primer razvoja in uporabe tehnologije betoniranja za izdelavo elementov, ki sa običajno iz keramike ali kombinacije litega železa in keramike.

DEVELOPMENT OF PREFABRICATED UNITS “PIOTHERM” FOR FIREPLACES

In the first part the author introduces his company with the emphasis on manufacture of stove tiles.

In the second main part he describes an example of development and application of the concreting technology for manufacture of units which are normally made of ceramics or in a combination of cast iron and ceramics.