Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1 - 1977

Ivan Jecelj, dipl. inž. gr.

Razvoj industrializacije stanovanjske gradnje v Zahodni Evropi

UDK: 728.1

Članek opisuje hitri razvoj industrializiranih sistemov stanovanjske gradnje v Zahodni Evropi po drugi svetovni vojni. Podobno razčlenjuje t. i. odprti sistem stanovanjske gradnje in podaja njegove prednosti.

Development and industrialization of dwellings building in West Europe

The paper describes the quick development of industrialization systems on the field of dwillings building in West Europe after the world war two. It treats in detail the „opensystem oh house building“ analysing its advantages.