Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1,2 - 1990

Boris Lutar, v. p. dr., dipl. gradb.

RAČUNANJE STENASTIH KONSTRUKCIJ Z METODO NADOMESTNIH OKVIROV

UDK: 624.072.33/073.8:519.68

Članek prikazuje uporabo metode nadomestnih okvirov za računanje stenastih konstrukcij stavb. V strnjeni obliki je podana izpeljava togostnih matrik gradnikov. Podane so primerjave različnih metod preračuna za steno in jedro.

ANALYSYS OF SHEAR WALL BUILDINGS BY THE FRAME METHOD

The Paper shows how plane and three-dimensional behaviour of a shear wall structure can be considered in analysis by the frame method. The derivation of the stiffness matrix of beam, panel and new wall element are given in short form. A comparison of various calculation methods for plane shear wall and core wall structure are given.