Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 5,6 - 1987

mag. Stane Srpčič, v. p, dipl. gradb. ing.
izr. prof. dr. Miran Saje, dipl. gradb. ing.

RAČUN VPLIVA POŽARA NA JEKLENE KONSTRUKCIJE

UDK: 614.84:624.07:620.17

Povzetek
Podane so osnovne zveze med napetostmi, deformacijami, temperaturo in časom pri enoosnem napetostnem stanju za konstrukcijska jekla pri visokih, časovno spremenljivih temperaturah. Zveze omogočajo geometrijsko nelinearno, elastično viskoplastično analizo jeklenih linijskih konstrukcij v požaru. Prikazano je obnašanje enostavne palične konstrukcije v tipičnem požaru.

ANALYSIS OF STEEL STRUCTURES IN FIRE

Summary

A constitutive model for steel at high temperatures, accounting for elastic, plastic and viscous deformations is derived. The model is applied to analysis of simple plane truss structure subjected to realistic fire exposure.