Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 7,8 - 1973

Leon Skaberne

Priprava in opremljanje zemljišč za stanovanjsko izgradnjo

UDK: 333.327

Članek podrobno obravnava vprašanje priprave in opremljanja zemljišč, namenjenih za stanovanjsko gradnjo. Dotika se splošnih vprašanj urbanizma in izdelave urbanističnih planov, razpravlja o pridobivanju stavbnih zemljišč, o pripravi in opremljanju stavbnih zemljišč, o finančnih sredstvih za odkup in opremljanje stavbnih zemjišč. Ob zaključku daje nekaj nujnih sklepov in predlogov s tega področja.
stremeti za pospešitev in skrajšanje administrativnih postopkov. Dosledno bodo morali vsi forumi spoštovati predpise, ki naj pospešujejo (in pocenijo) stanovanjsko izgradnjo pri nas.

Preparation and equipment of building-grounds for dwelling's construction

The paper treats in detail the preparation and equipement of building-grounds for dwelling’s construction. These are the common tasks of town planning, the preparation of building plans, the aquisition of building-grounds, the preparation and equipment of building-grounds, the financial means for building-ground redemption. For the conclusion the paper gives some propositions and decisions in the field of dwelling’s building.