Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 9 - 1978

Andrej Abrahamsberg

Primerjava normalne - Gaussove - distribucije z distribucijo 28-dnevnih tlačnih trdnosti betona

Avtor podrobno obravnava rezultate raziskav o tlačnih trdnostih betona na Zavodu za raziskavo materiala in konstrukcij v Ljubljani in primerja normalno tj. Gaussovo distribucijo z distribucijo po preteku 28 dni. Rezultati so prikazani tudi grafično.

COMPARISON BETWEEN NORMAL - GAUSS’ES - DISTRIBUTION AND COMPRESSION CONCRETE RESISTANCE DISTRIBUTION AFTER 28 DAYS

The author deals in detail the obtained results on compression resistance of concrete, effectued in the Institute for material and structures research in Ljubljana, and compares the normal Gauss’es distribution with the distribution after 28 days. The results are given also in graphic representation.