Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 6,7 - 1986

Jakob Šušteršič

POSTOPEK PROJEKTIRANJA SESTAVE KOMPAKTNIH BETONOV

Povzetek
V članku podajamo postopek projektiranja sestav kompaktnih betonov z diagramom poteka. S tem želimo prikazati postopek projektiranja na bolj zanimiv način in hkrati pripraviti osnovne smernice za uporabo računalnika. Prikazani postopek je sestavni del tehnologije in metodologije projektiranja, ki jo že vrsto let uporabljamo pri svojem delu na ZRMK pri vzpostavljanju sistema zagotavljanja in dokazovanja kakovosti betona.

POSTOPEK PROJEKTIRANJA SESTAVE KOMPAKTNIH BETONOV

Summary

In the paper we present the design process of compact concrete compositions by flow diagram. From this standpoint we wish to show the design process in more understandable way. At the same time we wish to prepare fundamental guidelines for computer application. The description process is the component part of the technology and methodology in the sistem of quality assurance and quality control of concrete.