Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 4 - 1975

Viktor Turnšek, dipl. inž.

Petindvajset let Zavoda za raziskavo materiala in konstrukcij Ljubljana

UDK: 061.6:69.001.6

PETINDVAJSET LET ZAVODA ZA RAZISKAVO MATERIALA IN KONSTRUKCIJ LJUBLJANA
Ob 25-letnici Zavoda za raziskavo materiala in konstrukcij Ljubljana obravnava članek historiat te ustanove od njenih začetkov leta 1949 do danes, naloge in obseg njene dejavnosti, strokovno tehnično osebje, način poslovanja, upravljanje in samoupravljanje, problematiko njenega raziskovalnega dela na področju gradbeništva in industrije gradbenega materiala, publicistiko Zavodovih sodelavcev in perspektive za prihodnost.

PETINDVAJSET LET ZAVODA ZA RAZISKAVO MATERIALA IN KONSTRUKCIJ LJUBLJANA

The 25th anniversary of the Institute for research and testing in materials and structures Ljubljana

PETINDVAJSET LET ZAVODA ZA RAZISKAVO MATERIALA IN KONSTRUKCIJ LJUBLJANA

THE 25th ANNIVERSARY OF THE INSTITUTE FOR RESEARCH AND TESTING IN MATERIALS AND STRUCTURES LJUBLJANA

In occasion of 25th anniversary of the Institute the paper treats in detail the historical development of this institution from its beginning in the year 1949 till today, the tasks and extents of its activities, the technical staff, the ways of management and self-management, as well as the problems of its research and testing work in the field of building construction and building material industry. In conclusion the author mentions the bibliography of the Institute’s researches, and the perspectives for the future.