Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 11,12 - 1987

O DOLOČANJU PROJEKTNIH POTRESNIH PARAMETROV

UDK: 629.131.55:550.34.01

Povzetek
Predstavljeni so nekateri elementi postopka za določanje projektnih potresnih parametrov. Dane so definicije in nivoji potresov ter kratki opisi projektnih parametrov in baz podatkov. Priloženih je nekaj primerov analiz, ki naj bi širšo strokovno javnost seznanili z obliko rezultatov.

ON THE DETERMINATION OF SEISMIC DESIGN PARAMETERS

Summary

Some elements of the procedure for the determination of the seismic design parameters are presented. Definitions and levels of earthquakes as well as short descriptions of the design parameters and data bases are given. To inform the professional community about the problem some results of case studies are presented.