Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 10 - 1983

Franc Adamič

MIKRORAČUNALNIK IN VSAKDANJE NALOGE GRADBENE STATIKE

Mikroračunalniki za domačo in osebno uporabo so v zadnjih letih doživeli nesluten razvoj. Pri tem jim je cena tako padla, da so postali dostopni tudi posameznikom. V svetu prodajo nekaj milijonov takih računalnikov na leto in na razne načine skušajo čim bolj razširiti krog tistih, ki obvladajo vsaj osnove programiranja. Svetovni razvoj gre v tako smer, da utegne v, nekaj letih to postati kriterij za razvitost kake države. Pri nas v tej smeri žal ni bilo storjenega skoraj ničesar. Članek daje nekaj podatkov o sodobnih najmanjših računalnikih in o njihovi uporabi v vsakdanjih problemih gradbene statike. Namen članka je zbuditi širše zanimanje za programiranje in razširitev kroga tistih, ki si za lastne potrebe kaj programirajo tudi sami.
Uporaba teorije turbulentnega toka pri problemih onesnaževanja vodotokov in ozračja

MIKRORAČUNALNIK IN VSAKDANJE NALOGE GRADBENE STATIKE