Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1 - 1977

Janez Klugler, dipl. inž. gr.

Melioracije kmetijskih zemljišč v SR Sloveniji

UDK: 631.6

Članek prikazuje, kako se je po drugi svetovni vojni v Jugoslaviji, zlasti pa v Sloveniji zmanjševal fond kmetijskih zemljišč. Po drugi strani pa nujno iščemo novih možnosti za povečanje proizvodnje hrane. Melioracije zemljišč so pri tem prvenstvenega pomena.

Melioration of agricultural grounds in SR Slovenia

The paper describes the diminution of agricultural grounds in Yugoslavia, especially in Slovenia, after the world war two. Beside this it is necesary to mention another situation: searching new possibilities of increasing the food production the melioration of agricultural grounds is in the first plane of rural culture.