Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1,2 - 1990

Matjaž Zupan, dipl. inž. fiz., višji razisk. sodel.
Pater Žargi, dipl. inž. arh., višji razisk. sodel.

IZBOLJŠANJE TOPLOTNE IZOLATIVNOSTI SENDVIČ FASADNIH ELEMENTOV

UDK: 699.86+69.057

Na podlagi opravljenih analiz toplotne zaščite objektov se je pokazalo, da je veliko nepravilnosti pri projektiranju in izvedbi montažnih sendvič elementov. V članku so podani tudi detajli za izboljšavo toplotnih mostov v teh elementih.

IMPROVING THE THERMAL INSULATION OF PREFABRICATED SANDWICH-CONSTRUCTION WALL PANELS

Experimental investigations into the thermal insulation of buildings have shown that there are a mulltitude of errors in the everyday design, production and erection of prefabricated sandwich-construction wall panels. In the paper, methods by means of which it is possible to reduce the effect of thermal bridges in such panels are described.