Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 7,8 - 1973

Marko Rainer, dipl. inž.

Gradnja stanovanj in stroški upravljanja ter vzdrževanja (eksploatacije) stanovanjske hiše

UDK: 69.003.12

Vsako stanovanjsko hišo gradimo za več generacij, zato pa jo moramo tako konstruktivno kot funkcionalno dobro proučiti in pri sami gradnji upoštevati tiste elemente in materiale, ki so po svoji kvaliteti najbolj racionalni za vzdrževanje v času eksploatacije. Avtor podrobno obravnava pogoje upravljanja in vzdrževanja stanovanjske hiše, zlasti še glede na novi zakon o stanarinah (Ur. 1. SRS 50-1972).

Dwelling’s construction and costs of management and dwelling's house keeping

Every dweling’s house is built for several generations, so it must be constructively and functionaly studied thoroughly and in connection with building it must be considered the elements and materials, which are by the quality most rational for keeping during the exploatation. The author treats in detail the dwelling’s house keeping conditions, especially withregard to the new house-rent law (Off. pap. SRS 50-1972).