Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1-3 - 1995

mag. Maruška Šubic-Kovač, dipl. inž. gradb., viš. pred.

FAKTOR IZRABE ZEMLJIŠČA KOT MERILO RACIONALNE RABE ZEMLJIŠČA V TRŽNEM GOSPODARSTVU IN PRI NAS

UDK: 7118:330.342

POVZETE K ■ . : ,. ......'. - '
V članku smo s pomočjo matematičnega modela analizirali nekatere značilnosti izrabe stavbnega zemljišča v državah z razvitim tržnim gospodarstvom in v Sloveniji. Prikazali smo tudi možnost uporabe omejitve izrabe stavbnega zemljišča v prostorskem planiranju, v zemljiški politiki in pri vrednotenju stavbnih zemljišč.

LAND USE INTENSITY AS A MEASURE OF ECONOMIC LAND USE IN THE MARKET ECONOMY AND IN SLOVENIA

POVZETE K ■ . : ,. ......'. - '

By help of a mathematical model we in this article analysed some land use intensity characteristics in the countries with developed economy and in Slovenia. We presented the possibilities of use limitation at land use intensity in spatial planning, in land policy and at land valuation.