Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 7,8 - 1973

Alojz Sever, dipl. inž.

Cementol izdelki, sredstva za izboljšanje lastnosti svežega in otrdelega betona ter sredstvo za zaščito in nego svežega in strjujočega se betona

UDK: 666.972.16

Članek podrobno opisuje dodatke betonu, ki jih izdeluje TKK Srpenica in imajo skupno komercialno ime CEMENTOLI (Alfa, Beta, Gama, Delta, Eta) in KONTRASOL. To so sredstva za izboljšanje lastnosti svežega in otrdelega betona, KONTRASOL pa je sredstvo za zaščito in nego svežega in strjujočega se betona ter cementnih estrihov in malt. Podane so tehnične karakteristike in recepture ter načini doziranja.

Cementol products, means for improvement of concrete qualities

The paper treats in detail the additives for concrete, which are made by chemical industry Srpenica under the common commercial mark CEMENTOLS (Alfa, Beta, Gama, Delta, Eta) and KONTRASOL. These are the compounds destined for quality’s improvement of fresh and hardened concrete, KONTRASOL is a compound for protection and entertaining of fresh and hardened concrete, of flooring plasters and mortar. The technical data and recipes are given, as well as the dosing manners.