Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 10 - 2007

dr. Uroš Krajnc, univ. dipl. inž. grad.

ALI JE AKUMULACIJA SUHORKA POTREBNA? DRUGO MNENJE.

UDK: (628.13+556.15):628.144

Povzetek I Profesor Mitja Rismal je v avgustovski številki 2007 Gradbenega vestnika v članku Ali je akumulacija Suhorka potrebna? postavil tezo, da je možna oskrba Slovenske Obale s pitno vodo z vodo iz obstoječih akumulacij Klivnik in Mola na reki Reki in je gradnja akumulacije Suhorica nepotrebna. Drugo mnenje na isto temo dokazuje, daje izgradnja te akumulacije potrebna.