Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 7,8 - 1973

Vladimir-Braco Mušič, dipl. inž. arh.

Aktualna vprašanja stanovanjske gradnje in odgovornost urbanistov (Teze)

UDK: 333.32:711.4

Avtor ugotavlja, da nas mora stanje na področju stanovanjske graditve resno skrbeti. Optimistični niso niti statistični podatki, niti splošno opazovanje razmer, še manj pa raziskave in okoliščine, v katerih skušamo uveljaviti novo politiko v stanovanjskem gospodarstvu. Članek kritično obravnava odgovornost urbanistov pri reševanju najaktualnejših in splošnih vprašanj stanovanjske graditve z vidika temeljnih značilnosti urbanizma.

Actual questions of dwelling’s construction and the responsability of town-planners

The author observes the critical state in the field of dwelling house construction. The statistic data as well as the common relations, the researches and the conditions for a new politics in the dwelling economy are not optimistic. The paper treats the responsibility of the town-planners in the field of the dwelling construction problems, esspecialy with regard to the basic characteristics of town planning.