Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 6 - 1977

Ernest Orožim, dipl. ing. gradb.

Absorptivni mineralni agregati v asfaltbetonu

UDK: 625.8.07

V primeru, da nimamo druge možnosti kot uporabo močno poroznih mineralnih agregatov za pripravljanje kakovostnih asfaltnih mešanic, lahko vpliv kapilarne absorpcije premostimo s pribitkom bitumena, ki je enak količini absorptivnega bitumena v zrvnih mineralnega agregata.

Absorptive mineral aggregates in asphalt-concrete

»Slovenija ceste« has specialized in the highly mechanized production of bituminous mixtures. »Slovenija ceste« also produce various types of asphalt mastic for pavements and roof coatings used in industrial buildings. The enterprise has a large laboratory qualified for tests concerning the properties of soils, bituminous concrete and other material. The paper treats in detail the tests and rechearches in the field of absorptive mineral aggregates.